Aleksandra Majcher

Każde wyzwanie to szansa na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych.

Aleksandra Majcher,
Continuous Improvement Expert
Grodzisk Mazowiecki, PL

Nasz zespół wyróżnia się interdyscyplinarnością. Ważne są nie tylko umiejętności techniczne, analityczne, ale także praca z ludźmi.

W mojej pracy cenię różnorodność zadań i nowe wyzwania, które mnie rozwijają i motywują.

Przedstaw się (imię, jaki dział, jak długo w firmie)

Aleksandra Majcher, dział Ciągłego Doskonalenia, w firmie Danfoss rok i 9 miesięcy.

Czym się zajmuje Twój dział i jaką pełnisz rolę w tym zespole?

Dział Ciągłego Doskonalenia zajmuje się identyfikacją obszarów do usprawnień oraz prowadzeniem projektów mających na celu poprawę efektywności, jakości i wydajności.

W ramach działań zespołu Ciągłego Doskonalenia prowadzimy szkolenia i warsztaty, aby podnosić kompetencje pracowników w zakresie metodologii doskonalenia. Na bieżąco monitorujemy wskaźniki (KPI) w celu oceny wprowadzonych zmian. Zajmujemy się również promowaniem kultury ciągłego doskonalenia, zachęcając pracowników do zgłaszania pomysłów na usprawnienia.

Jako Ekspert ds. Ciągłego Doskonalenia wspieram organizację w osiąganiu lepszej efektywności operacyjnej i konkurencyjności na rynku.

W ramach pracy w strukturze firmy Danfoss, czy to Twoje pierwsze stanowisko, czy przeszłaś jakąś drogę, by znaleźć się w tym miejscu?

Jest to moje pierwsze stanowisko w strukturze firmy.

Jak wygląda struktura tego działu?

Dział Ciągłego Doskonalenia składa się z 4 ekspertów oraz 2 Scrum Masterów, zespołem zarządza Kierownik Ciągłego Doskonalenia, który raportuje bezpośrednio do Dyrektora Operacyjnego.

Powiedz jak działania Twojego zespołu przekładają się na funkcjonowanie firmy Danfoss? (wskaż obszar biznesu, który dostarczasz i na które zespoły ma to wpływ, element większej całości, najważniejsze cele zespołu)

Działania mojego zespołu przekładają się na poprawę funkcjonowania firmy poprzez optymalizację procesów produkcyjnych, redukcję kosztów operacyjnych oraz poprawę jakości produktów, co zwiększa satysfakcję klientów. Promowanie kultury ciągłego doskonalenia i szkolenia wpływają na wzrost zaangażowania pracowników.
Działania te są ściśle związane ze strategią firmy, wspierają cele strategiczne i długoterminowy rozwój.

Jak pracuje się w Twoim zespole? Jakie są projekty, zadania?

Praca mojego zespołu obejmuje zadania projektowe oraz operacyjne. W ramach działań operacyjnych skupiamy się na rozwiązywaniu problemów, wsparciu zespołów w bieżących wyzwaniach oraz wprowadzaniu i utrzymywaniu standardów. Część projektowa to projekty optymalizacyjne, poprawa wskaźników, wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu digitalizacji, kaizen event.

Czym wasz zespół wyróżnia się na tle innych?

Nasz zespół wyróżnia się dużą interdyscyplinarnością. W naszej pracy ważne są nie tylko umiejętności analityczne, techniczne, czy znajomość procesu. Niezwykle istotne z perspektywy wdrażania nowych rozwiązań, prowadzenia szkoleń, facylitowania warsztatów, motywowania pracowników i rozwiązywania problemów, są umiejętności miękkie.
Dzięki temu możemy skutecznie i efektywnie realizować projekty i osiągać zamierzone cele.

Jakie są największe wyzwania pracy w tym obszarze?

Największe wyzwania związane są z wprowadzaniem zmian w różnych obszarach. Kluczowe wówczas jest odpowiednie podejście, które obejmuje jasne komunikowanie celów i korzyści wynikających z tych zmian, motywowanie zespołów oraz budowanie i rozwijanie ich umiejętności. Dbałość o te aspekty jest niezbędna, aby zmiany były skutecznie wdrażane i przynosiły oczekiwane rezultaty.

Jak wygląda proces rekrutacji do Twojego zespołu, na co zwracasz uwagę, czy są to kompetencje miękkie, czy techniczne?

W pracy mojego zespołu szczególnie ważna jest znajomość metod i narzędzi ciągłego doskonalenia. Jednak równie istotne są kompetencje miękkie, takie jak umiejętność prowadzenia szkoleń, tworzenia i przeprowadzania prezentacji oraz motywowania innych.

Co sprawia, że pracujesz w Danfoss już tyle lat?

W mojej pracy najbardziej cenię różnorodność zadań oraz pojawianie się nowych wyzwań, co daje mi możliwość rozwoju i nauki. To motywuje mnie do pracy w Danfoss.

Przypominasz sobie jakie było Twoje największe wyzwanie w Danfoss i jak sobie z nim poradziłaś?

Moje największe wyzwanie polegało na skoordynowaniu projektu Salaried Productivity w fabryce. Projekt ten był innowacyjny i wymagał opracowania materiałów oraz obejmował szeroką, zróżnicowaną grupą interesariuszy, w tym współpracę międzynarodową. Stanowił doskonałą okazję do zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania kontaktów z innymi osobami w organizacji oraz rozwinięcia umiejętności zarządzania projektami w złożonym środowisku.

Jaką radą podzieliłabyś się z kimś, kto dopiero wkracza na rynek pracy i myśli o karierze w Danfossie?

Bądź otwarty na nowe wyzwania i traktuj je jako możliwości rozwoju i nauki, a nie jedynie jako dodatkowe obowiązki. Pamiętaj, że każde wyzwanie to szansa na zdobycie cennych doświadczeń, które mogą pomóc w budowaniu kariery.

Jak Danfoss wpisuje się w najnowsze trendy digitalizacji?

Danfoss aktywnie angażuje się w trendy digitalizacji, aby optymalizować i automatyzować procesy w firmie. Udział w projektach digitalizacyjnych, które mają na celu automatyzację procesów zbierania i przekształcania danych, jest jednym z obszarów działań naszego zespołu.

Jak rozumiany jest work-life balance w Danfossie? (Perspektywa mamy/rodzica)

Firma Danfoss dba o równowagę między pracą a życiem prywatnym. Praca odbywa się w określonych godzinach, a czas wolny jest szanowany zarówno przez przełożonych, jak i współpracowników.

Jak Danfoss wspiera zdrowy tryb życia? Podaj przykłady.

Danfoss wspiera zdrowy tryb życia poprzez organizację wydarzeń, typu wspólne ćwiczenia rozciągające dla pracowników. W firmie funkcjonują sekcje sportowe, które również wspierają aktywność fizyczną. Dla wszystkich pracowników dostępne jest dofinansowanie kart sportowych, a raz w roku odbywa się bieg Danfoss Run, który nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również wspomaga cele charytatywne.

W dzisiejszych czasach istotnym tematem jest ESG. Jak Danfoss z perspektywy Twojego działu angażuje się w ten temat?

ESG jest jednym z istotniejszych punktów na agendzie Danfoss. Widoczne jest to nie tylko w komunikatach, ale przede wszystkim w działaniach firmy. Fabryka w Grodzisku Mazowieckim, która jest pierwszą zeroemisyjną fabryką Danfoss na świecie, jest doskonałym przykładem realizacji założeń ESG przez firmę.

KONTAKT

Siedziba Danfoss Poland

Grodzisk Mazowiecki

Danfoss Poland
ul. Chrzanowska 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel. +48 22 755 07 00
rekrutacja@danfoss.com